Ostatni dzień

Ostatni dzien zajec feryjnych nagOstatni dzień zajęć feryjnych rozpoczęliśmy od pracy plastycznej. Przy wykorzystaniu różnych odcieni koloru niebieskiego należało zamalować farbami kartkę. W czasie gdy kartki schły, dzieci odrysowywały pingwinki z szablonów i tworzyły zimową kompozycję. Młodsze dzieci wykonały w tym czasie gazetowe bałwanki- również korzystając z szablonów. Praca wymagała czasu i precyzji wykonania a jej efekty można zobaczyć na fotografiach oraz w sali klasy 1 i sali oddziału przedszkolnego.
Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się różnorodne gry i zabawy ruchowe: między innymi zbijak. w tym samym czasie grupa starszych dzieci przygotowała faworki pod nadzorem pań kucharek. Zmęczone ale tez zadowolone dzieci wróciły do klasy na słodki poczęstunek.

Ostatnim  zadaniem jakie otrzymały dzieci do wykonania były zagadki logiczne: różnorodne labirynty, wykreślanki słowne, łączenie kropek,cyfr itp. Zagadki logiczne były o różnym stopniu trudności tak, aby każde dziecko mogło samodzielnie je wykonać i być z tego dumnym.
Na koniec tak pracowitych zajęć dzieci poczęstowały się faworkami i wypiły pożywne kakao.

Grażyna Karandziej, Helena Kowal

Październik 2019