Jedzmy odpowiedzialnie - podsumowanie

Jedzmy odpowiedzialnie podsumowanie nagDnia 4 czerwca 2016 odbyła się impreza plenerowa podsumowująca projekt "Jedzmy odpowiedzialnie”. Przygotowane zostały stanowiska na których można było kupić i posmakować lokalne produkty np. kozie sery, chleb orkiszowy, wiele rodzajów przetworów (dżemy, kompoty, sałatki, ogórki). Zaproszeni goście mogli zjeść domowe ciasto, które przygotowali rodzice naszych uczniów.

Tego dnia odbył się również IV Konkurs Piosenki Powiatowej "Chwytaj w żagle wiatr”, więc zaproszeni goście mogli obejrzeć wspaniałe występy dzieci. Nasz eko-komitet  pod kierunkiem nauczyciela przygotował stolik gier i zabaw oraz kolorowanki związane z realizacją projektu. Na innych stanowiskach można było pooglądać i zakupić  naturalne wyroby zdobnicze, poduszki orkiszowe czy też bukieciki lawendy. Wystawione zostały prace dzieci, które brały udział w konkursie plastyczno- literackim  „Smaki mojego dzieciństwa”. Tego dnia stołówka szkolna serwowała smaczne zapiekanki, pyzy i ruskie pierogi. Przybyli goście zachwyceni byli smakiem lokalnych produktów a także z zainteresowaniem pytali o nasze działania w  projekcie "Jedzmy odpowiedzialnie”.

Izabela Puka, Emilia Pływacz