Zaloguj
Zarejestruj

Start

Szkoła

Projekty

Galeria

Rekrutacja 2016

Kreatywnie

Archiwum

Aktualności

Zrob niedzwiedziom przysluge nagFundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczęła program "Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”. Przyłączyliśmy się jako szkoła do jego realizacji. Otrzymaliśmy pakiet materiałów do budowy makiety. Przeprowadziliśmy lekcję z programu "Scenariusze lekcji" pt. "Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?"

"Program jest próbą odpowiedzi na ważne pytania dotyczące współczesnego człowieka i wypracowaniem przez nauczycieli i uczniów nowatorskich rozwiązań uwzględniających potrzeby zwierząt żyjących w otoczeniu, ciągłości ekosystemu, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności dla mieszkańców."

Do projektu włączyła się klasa trzecia, piąta i szósta. Uczniowie wykonali makiety domków,  uczestniczyli w lekcji wg w/w scenariusza, zebrali materiały przyrodnicze. Część boiska szkolnego zamieniono na makietę do pracy projektowej. Burza mózgów i zacięcie architektoniczno-przyrodnicze zaowocowało wspaniałym modelem wsi idealnej dla człowieka i środowiska. Podsumowaniem zajęć było opisanie pomysłów rozwiązań ekologicznych i w jaki sposób sprzyjają one zgodnemu życiu ludzi i zwierząt. Zdjęcia atrapy wsi i opis wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs.

Projekt realizowali:

Izabela Puka, Łukasz Witkowski i Bożena Baranowska

 

logo JS

Kalendarz

Grudzień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie