Dzien Mamy nagDzień Matki to wielkie wydarzenie w życiu naszej szkoły. Tego dnia wszystkie maluszki są bardzo podekscytowane, a jednocześnie zadowolone, ponieważ w sposób wyjątkowy wyrażają swoją wdzięczność, szacunek a nade wszystko okazują miłość do swoich kochanych mam. Wszystkie dzieci, te małe, średnie i duże nie zapominają o mamusiach obdarzając je kwiatami, prezentami, buziakami, ale przede wszystkim kierując do nich ciepłe życzenia, płynące prosto z maleńkich serduszek.

25 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Staświnach odbyła się uroczystość poświęcona kochanym mamom z okazji ich święta. Na wstępie Pani Dyrektor Bożena Baranowska, przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia. Potem przy wyjątkowo pięknej pogodzie, na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe przygotowane przez nauczyciela WF-u Ryszarda Baranowskiego. Było to: strzelanie z łuku, rzuty woreczkiem do celu oraz rzuty piłką lekarską. Mamy chętnie uczestniczyły w zawodach, a ich pociechy głośno im dopingowały.
Po tych emocjach wszyscy poszli do pięknie udekorowanej sali na przedstawienie przygotowane przez klasy 0- III. Dzieci prezentowały swoje talenty tańcząc i śpiewając piosenki oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje ukochane mamy laurkami i upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to kwiaty z papieru i broszki z filcu. Szczęśliwe mamy częstowały się pysznym tortem, kawą i rozpoznawały swoje twarze na pięknych portretach narysowanych przez dzieci. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec maluszki mogły wyrazić swoją miłość za trud włożony w ich wychowanie. Dziecko, które żyje w jedności z matką, oddaje się jej bez reszty, bez strachu, z całkowitym zaufaniem, ponieważ czuje się kochane.
To był wyjątkowy i wspaniały dzień!

Agnieszka Zawadzka

Grudzień 2020