Dzien Talentow nagW bieżącym roku szkolnym wystawiliśmy kilka przedstawień i układ taneczny. Były to wspaniałe doznania w trakcie ćwiczeń, jak również przy oglądaniu końcowych efektów. Postanowiliśmy zaprezentować naszych uczniów na III Powiatowym Dniu Talentów w Giżycku. Było to duże wyzwanie począwszy od wybrania sztuki i tańców, po wykonanie strojów i dwa miesiące ćwiczeń. Zaangażowali się rodzice w wykonanie strojów i próby.

8 czerwca w składzie 17 uczniów i dwóch opiekunów wyjechaliśmy na prezentacje naszych umiejętności do Hali Sportowej Zespołu Szkól Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Zespół Magneficat  zaprezentował się w trzech formach, czyli w kategorii: małych form teatralnych w musicalu "Królowa Śniegu"; w wokalu w języku angielskim z klaskaniem oraz w układzie tanecznym pt. "Anioły i Demony"  w składzie: Weronika Wołodko, Martyna Wasiąkowska, Antonia Mościcka, Alan i Natan Chodań, Karolina Wierzchowska, Kacper Romejko, Wiktoria  Puka, Oliwia Baran, Wiktoria Żołyniak, Magda Bogdańska, Alicja Niedźwiedzka, Martyna  Pietrzak, Amelia Kukis, Aleksandra Dorbach, Emilia Bednarz, Weronika Pilimon. Jako jedyni z występujących zaprezentowaliśmy trzy dziedziny z udziałem tych samych wykonawców. Nasi uczniowie doskonale odnaleźli się na potężnej sali i licznej widowni. Byli znakomici i wspaniale kreatywni. Podziwialiśmy również, przez cztery godziny innych rówieśników ze szkół podstawowych i gimnazjum m.in. naszą absolwentkę Gabrysię Romejko i jej pracę plastyczną. W najbliższym tygodniu zaprezentujemy się naszym rodzicom i szkolnej społeczności. Brawo Magneficat!

Grupę przygotowały: Iwona Wołodko i Bożena Baranowska

Grudzień 2020