Przeglad spektakli nag15 czerwca uczennice klas IV-VI z naszej szkoły, z grupy Magneficat, zaprezentowały się w Gimnazjum nr 1 w Giżycku z występem pt. "Anioły i Demony" w powiatowym przeglądzie spektakli. Słowa tłumaczące taniec i przekaz profilaktyczny napisały: Weronika Wołodko i Martyna Wąsiakowska. W kategorii - szkoły podstawowe wystąpiły również: Zespół Szkół nr 1 w Giżycku z przedstawieniami: „Lekarski posterunek niesie środki na frasunek”, „W zdrowym ciele-zdrowy duch”, „Planeta nadziei”; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z widowiskiem „Drzewo”, Szkoła Podstawowa w Wilkasach ze sztuką „Oto jest życia mała garść”.

Nasz zespół otrzymał wyróżnienie i bon finansowy. Dziewczyny kreatywnie odnalazły się warunkach auli i doskonale zaprezentowały wewnętrzne zmagania człowieka w walce dobra ze złem, ukazanej w formie tańca. Po raz pierwszy braliśmy udział w tym przeglądzie zorganizowanym przez Centrum Profilaktyki Uzależnień. Było to bardzo ciekawe doświadczenie oraz możliwość zaprezentowania własnych umiejętności na szerszym forum.

Zespół Magneficat w składzie: Oliwia Baran, Alicja Niedźwiedzka, Wiktoria Puka, Weronika Pilimon, Aleksandra Dorbach, Emilia Bednarz, Weronika Wołodko, Martyna Pietrzak, Paulina Mikulska, Amelia Kukis, Wiktoria Żołyniak, Magda Bogdańska.

Zespół przygotowały: Iwona Wołodko i Bożena Baranowska