Tydzien czytania nag„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości  swojego dziecka,  oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne  głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”

Jim Trelease, autor „Podręcznika  głośnego czytania”

Nasza Szkoła uczestniczy od wielu lat w ogólnopolskiej akcji pn. "Cała Polska czyta dzieciom". W tym roku hasłem przewodnim było „Czytanie łączy pokolenia”. W propagowaniu tej akcji wsparli nas rodzice, gdyż to dzięki ich obecności, dzieci miały możliwość wysłuchania wielu wspaniałych bajek i baśni oraz mogły na chwilę przenieść się do magicznego, bajkowego świata.  Dzieci patrząc na czytające mamy i tatusiów mają dobry wzór do naśladowania. W Tygodniu Czytania naszą akcję wsparli: p. Justyna Jaworska, p. Bogumiła Brumer, p. Ewa Nadziak, p. Anna Kuncewicz oraz p. Marzena i Tomasz Dorbach.

Bardzo dobrym uzupełnieniem tego tygodnia były dwa przedstawienia, wystawione przez uczniów naszej szkoły, które mieliśmy możliwość obejrzeć: musical „Królowa Śniegu”, a także układ taneczny „Anioły i Demony”. Oba wywarły na uczniach ogromne wrażenie i wszyscy oglądali je z wielkim skupieniem. Swoją wizytą zaszczyciły nas również panie policjantki: Iwona Chruścińska oraz Edyta Zalewska, które w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tłumaczyły naszym podopiecznym, w jaki sposób mają spędzać czas wolny, aby uniknąć wszelkich niebezpieczeństw.

Emilia Pływacz