Zaloguj
Zarejestruj

Start

Szkoła

Projekty

Galeria

Rekrutacja 2016

Kreatywnie

Archiwum

Aktualności

Jaselka 2014 nag

Otworzyły się ich oczy pod takim hasłem odbyło  się w tym roku przedstawienie bożonarodzeniowe w naszej szkole.

Jasełka zostały wystawione dnia 19 grudnia 2014r. o godz.11.00 dla uczniów, rodziców i zaproszonych gosci oraz o godz. 16.00 dla mieszkańców wsi Staświny.

Podczas spotkania dla dzieci gościła u nas Pani Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk oraz Radny Daniel Horoszkiewicz, którzy złożyli wszystkim dzieciom i pracownikom szkoły ciepłe życzenia świąteczne.

Tegoroczne jasełka przedstawiły nie tylko wydarzenie Narodzin Zbawiciela w Betlejem, ale również reakcję pasterzy na słowa o  Dzieciątku objawione  przez Anioła Pańskiego i zastępy niebieskie, stąd też wziął się tytuł tej inscenizacji.

Uczniowie klas VI i V wcielili się w tym roku w następujące postacie biblijne; Matki Bożej, Józefa, pasterzy co paśli trzody, króla Heroda, Mędrców, anioła i diabła.

Kolędy tradycyjne śpiewał chór dziewcząt z klasy V, a kolędy „Arki Noego” przepięknie zaśpiewali uczniowie klas I i II przygotowani przez panią Agnieszkę Zawadzką.                                                                                                    Tego samego dnia o godz.16.00 odbyło się spotkanie opłatkowe  w naszej szkole, którego głównym organizatorem było Sołectwo wsi Staświny wraz z panią Iwoną Wołodko. Dzieci z naszej placówki przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe, a grupa taneczno-wokalna  pani Iwonki zaprezentowała kolędy i taniec w workach. Następnie była odczytana Ewangelia św.Łukasza o Narodzeniu Pańskim, wspólna  modlitwa, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie przy wieczerzy.

Dziękujemy obecnym na występach mieszkańcom, rodzicom, gościom za udział w  pielęgnowaniu tradycji bożonarodzeniowych w środowisku lokalnym.

Anna  Kamińska

 

logo JS

Kalendarz

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Logowanie