Jaselka 2014 nag

Otworzyły się ich oczy pod takim hasłem odbyło  się w tym roku przedstawienie bożonarodzeniowe w naszej szkole.

Jasełka zostały wystawione dnia 19 grudnia 2014r. o godz.11.00 dla uczniów, rodziców i zaproszonych gosci oraz o godz. 16.00 dla mieszkańców wsi Staświny.

Podczas spotkania dla dzieci gościła u nas Pani Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk oraz Radny Daniel Horoszkiewicz, którzy złożyli wszystkim dzieciom i pracownikom szkoły ciepłe życzenia świąteczne.

Tegoroczne jasełka przedstawiły nie tylko wydarzenie Narodzin Zbawiciela w Betlejem, ale również reakcję pasterzy na słowa o  Dzieciątku objawione  przez Anioła Pańskiego i zastępy niebieskie, stąd też wziął się tytuł tej inscenizacji.

Uczniowie klas VI i V wcielili się w tym roku w następujące postacie biblijne; Matki Bożej, Józefa, pasterzy co paśli trzody, króla Heroda, Mędrców, anioła i diabła.

Kolędy tradycyjne śpiewał chór dziewcząt z klasy V, a kolędy „Arki Noego” przepięknie zaśpiewali uczniowie klas I i II przygotowani przez panią Agnieszkę Zawadzką.                                                                                                    Tego samego dnia o godz.16.00 odbyło się spotkanie opłatkowe  w naszej szkole, którego głównym organizatorem było Sołectwo wsi Staświny wraz z panią Iwoną Wołodko. Dzieci z naszej placówki przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe, a grupa taneczno-wokalna  pani Iwonki zaprezentowała kolędy i taniec w workach. Następnie była odczytana Ewangelia św.Łukasza o Narodzeniu Pańskim, wspólna  modlitwa, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie przy wieczerzy.

Dziękujemy obecnym na występach mieszkańcom, rodzicom, gościom za udział w  pielęgnowaniu tradycji bożonarodzeniowych w środowisku lokalnym.

Anna  Kamińska

Kwiecień 2021